Ať si vyberete jakoukoli rybu, neuděláte chybu. Chutnají skvěle a dneska už každý trochu větší supermarket nabízí chlazené ryby, takže se dají dobře nakoupit. Mrazené jsou k dostání běžně. Běžné ale u nás bohužel není ryby pravidelně konzumovat. 

3 jednoduché kroky, jak na to

Odhodlat se a koupit si rybu je základ úspěchu. Rybí maso můžete péct, dusit nebo smažit, ale sluší mu jednoduchá příprava. 

1. Začněte s filety – Budete to mít mnohem jednodušší. Očištění ryby už odpracoval někdo za vás a u mořských ryb navíc nebudete muset hlídat ani kosti. 

2. Máslo a sůl stačí – Dobrá ryba se nemusí ztrácet pod nánosem koření a opravdu postačí dvě základní suroviny. Pokud chcete, obměňte je olivovým olejem s pár kapkami citronu.

3. Bylinky pro vůni – Pro trochu vůně můžete své rybě dopřát hrst bylinek. Dobře funguje tymián, rozmarýn i šalvěj, nejlépe samozřejmě čerstvé.

Užitečné tipy

Čerstvou rybu poznáte podle vypoulených očí, sytě červených žaber, pevného a pružného masa. 

Pokud jste si koupili mrazenou rybu, spotřebujte ji ihned po rozmrazení. 

Nesnažte se rozmrazování urychlit horkou vodou, z masa by se stalo bláto.  

Před zpracováním vždy rybu omyjte a papírovou kuchyňskou utěrkou pečlivě osušte. 

Mořské vítězí

Že bychom si rybu měli dopřávat aspoň jednou týdně, není žádná novinka. Zamotat hlavu nám může ale druhý požadavek, a to že by to měla být ryba mořská. Ceněné omega-3 nenasycené kyseliny, které naše tělo potřebuje, ale nedokáže si je vyrobit, totiž v mase sladkovodních ryb nenajdete.