Když se dobře najíme, bývá to jeden z nejlepších pocitů na světě. Těch dalších ještě příjemnějších se dočkáte, pokud si dáte některé potraviny z našeho seznamu. Jsou to totiž afrodiziaka v přírodní formě, jednoduchá cesta si užít to, co bude po jídle.

Čokoláda a kakao
Aztékové měli kakao za potravu bohů a dnes ho v syrové formě považujeme za superjídlo. Má víc antioxidantů než zelený čaj nebo červené víno a také látku fenylethylamin, které se říká droga zamilovaných. Stimuluje naše pocity nadšení a spokojenosti. Podle studie zveřejněné v Žurnálu sexuálního lékařství měly ženy, které si každý den daly kousek čokolády, aktivnější sexuální život než ty, které ji nejedly. Takže co třeba čokoládový cupcake?

Avokádo
Stromům, na kterých avokáda rostou, říkali Aztékové “varlatový”. Proč, je jasné. A kromě tvaru se ještě trefili také tím, že zvyšuje tvorbu testosteronu, mužského pohlavního hormonu. Takže pokud chcete, aby se mu zvýšilo libido i funkce, dejte mu avokádo.

Česnek
Česnek jako záruka vzrušujícího večera? Ještě tuto silně aromatickou zeleninu nezatracujte. Obsahuje totiž alicin, o kterém se říká, že pomáhá prokrvovat pohlavní orgány a pomůže tak trvalejší erekci. Nečekejte ale zázrak po jednom stroužku, musíte si ho dopřávat alespoň měsíc v kuse.

Bazalka
Vůně této byliny se už roky spojuje se vzrušením, ženy si dříve potíraly kůži bazalkovým práškem a olejem, aby nalákaly muže. Tím, že podporuje krevní oběh a chrání srdce, pomáhá i libidu. Nemusíte se v ní ale máčet, stačí přidat jako oblohu nebo koření.

Skořice
Pokud máte rádi vůni skořice, máte vyhráno. Považuje se totiž za jedno z nejúčinnějších přírodních afrodiziak, protože podporuje chuť. Jak k jídlu, tak na sex. Skořicový olej také dokonce zlepšuje soustředění, takže se svému milovanému můžete věnovat na 100 procent.

Zázvor
Schopnost zázvoru prohřát tělo se hodí nejen za chladných dnů, ale při romantických večerech. Podpoří proudění krve do do pohlavních orgánů a nastartuje vás na předehru. Pro milovníky pálivého jídla stejně tak poslouží chilli papričky.

Celer
Celer nám zrovna jako sexy jídlo nepřijde, podle vědců ale jeho konzumace zvyšuje hladinu feromonů v mužském potu a pro ženy jsou tak přitažlivější.

Vanilka
Už v 18. století ji lékaři předepisovali na zvýšení mužské potence a nedávno ji v průzkumu muži sami označili jako smyslnou a povznášející. Proč tedy nepřidat trochu do oblíbeného moučníku drahé polovičky?

Rukola
Kdo by do této nenápadné ozdoby jídel řekl, že ji už ve starověkém Římě prakticky uctívali jako skvělé afrodiziakum. Kromě toho je v ní také spousta vitamínu C a prospívá našemu zažívání.

Chřest
Že má něco společného se sexem, napovídá už jeho tvar. Klíč je ovšem ve vitamínu B, kterého je v něm opravdu hodně. Podporuje tvorbu hormonu histaminu důležitého pro zdravou chuť na sex u mužů i žen. K tomu se hodí i vitamín E, který je zase dobrý pro tvorbu pohlavních hormonů. Chřest se zkrátka nezdá.