Piknik vypadá jako báječná spontánní akce, ale není od věci aspoň pár základních věcí naplánovat předtím, než si zabalíte kostkovanou deku a pozvete pár přátel. Pak si budete moct v klidu užívat hodování na čerstvém vzduchu, protože kromě případného deště vás nic nerozhodí.

1. Příprava nadevše – místo vytipujte dopředu. Nechcete piknik trávit hledáním a vláčením tašek s jídlem.

2. Nekonečné zásoby – připravte si dostatek menších a skladných jídel, o která se můžete rozdělit. O tom, že to nemusí být jen tradiční řízek mezi chleby, se přesvědčte v našich piknikových receptech. (prolink: pizza bageta, může být i rostbífový sendvič a bageta s tzatziky) Nezapomeňte i na ty, kteří mají rádi sladké. 

3. Jídelní dohoda – ochutnávání je na pikniku nejlepší. Domluvte se dopředu s přáteli a podělte se o přípravu jídla. Díky tomu se vám nestane, že by se vám sešlo více podobných jídel. 

4. Vodní hospodářství – pár menších lahví s vodou nechte dopředu namrazit. Budete mít delší dobu osvěžující pití.

5. Zábava nepřijde sama – pohodové chvilky romantického snění trvají i na filmovém plátně maximálně 30 sekund. Vy to možná vydržíte trochu déle, ale i tak se hodí přichystat si čtení nebo drobné společenské hry. 

6. Sledujte počasí – když jsou velké teplo, kriticky přehodnoťte jídelní plány, abyste si místo zážitků neodnesli spíš nemilé problémy. Majonéza je pro letní hodování jednoznačně tabu.

7. Stylové těžkosti – retro piknikové koše s opravdovým porcelánem jsou cool, ale taky pořádně těžké. I papírové talířky vypadají skvěle a hlavně je potom nemusíte umývat.

8. Košík naruby – skládejte věci do koše v opačném pořadí, než v jakém ho budete potřebovat.

9. Pikniková drogerie – opalovací krém a repelent se mohou hodit. Spálená kůže i štípance od komárů dovedou pěkně bolet a zaručeně zlikvidují lenošivou pohodu.

10. Neviditelné potřebnosti – vlhké ubrousky na ulepené prsty se hodí, i když třeba nemáte děti, a velký pytel na odpadky je skladný a velmi praktický.