Už při plánování je dobré vědět kolik dětí přijde, jejich chuťové preference a také alergie. Nechcete na poslední chvíli zjistit, že jednoho nezbedu může otrávit burský oříšek. Rodičům jednoduše napište email a poptejte se, sami budou rádi. Na počtu dětí také závisí místo, kde se bude akce odehrávat. Přijdou i jejich rodiče? Jako ideální počet uvádějí profesionální organizátoři 8 až 12 hostů. Oslava by podle nich měla trvat maximálně 2 a půl hodiny, ta třetí bývá kritická.

 

Hlavně jednoduše

Na jídlem si nelamte hlavu. Děti jsou sice vybíravé, zároveň ale mají rády ti nejjednodušší jídla. Vyvařování a piplání se s vizuální stránkou se nevyplatí. Celá jídla jako řízek s bramborem jsou zbytečná, při oslavě jen tak neposedí a spíš si sem tam něco zobnou. Také nebudou chtít něco, co neznají, zároveň je ale můžete rozmazlit něčím, co nemají každý den. Ideální je proto švédský stůl plný dobrot v mini porcích, aby vám všude nezůstávaly nedojedené zbytky.

Všichni milují třeba párky zapečené v listovém těstě. Párky nakrájejte na menší kousky, jednotlivě zabalte do těsta, potřete vejcem a posypejte sýrem a pečte na 220 stupňů do zlatova.

Stejně tak jsou oblíbené kuřecí stripsy, opět v mini verzi. Kuřecí prsa nakrájejte na velikost rybích prstů, obalte buď v trojobalu se strouhankou nebo corn flakes a pečte v troubě na 220 stupňů 15 až 20 minut.

Oslava láká k nakoupení všemožných chipsů a dalšího slaného zobání, všeho ale s mírou. Sežeňte výrobník popcornu nebo ho udělejte na pánvi. Budete mít pod kontrolou dávku soli a děti se ještě pobaví pukáním kukuřice.

Místo přeslazeného pití se hodí ovocné domácí limonády. Udělejte různé příchutě do velkých sklenic s kohoutkem a děti si samy natočí. Bude ovšem nutné kontrolovat, zda kohoutky dobře utahují.

Zabavte je prací
Samozřejmě že nesmí chybět program s hrami, můžete ale spojit příjemné s užitečným a zapojit je do přípravy jejich vlastního jídla. Vy jen nachystáte základ a zbytek si dotvoří malý kuchtíci.
Napečte třeba korpusy ke cupcakes, vytvořte dvě nebo tři různé polevy, nakupte ovoce a zdobení a každé z dětí si může vytvořit vlastní malý dortík.

Jeden nejí sýr a druhý olivy? Odpovědí je pizza na přání. Každé dítě dostane základní těsto a pak už si z ingrediencí vyrobí vlastní specialitu. Rajčatový základ, zelenina jako kukuřice nebo houby, salám, spousta sýra. Jednoduché a vděčné.

Ovoce nesmí chybět, kromě toho, které zbaští čerstvé, ještě nabízejte v tekuté formě. Děti si vyberou kousky podle chuti a vy jim na přání umixujete osvěžující smoothie.