Začněte s málem

Dávejte si reálná předsevzetí. Pokud chcete víc cvičit, naplánujte si to jen párkrát do týdne, ne každý den. Stejně tak při dietě. Neměňte najednou celý jídelníček, ale místo sladké tečky si dejte třeba ovoce, nebo jogurt. Neříkejte, že už si nikdy nedáte čokoládu nebo zmrzlinu. Tak vám nebude připadat jako trest. A naopak se odměňujte. Zvládli jste měsíc cvičení? Kupte si něco nového.

Udělejte si plán
Opilecká silvestrovská rozhodnutí na poslední chvíli nejsou to pravé. Důležité je si vše promyslet a nezakládat to na rozpoložení v daném okamžiku. Nachystejte si plán, jak se budete motivovat a jak odolávat svodům.

Jedna věc po druhé

Špatné návyky vznikají v průběhu delší doby a stejně tak se jich musíte i zbavit, chce to čas. Změnit všechno najednou může být příliš stresující, berte to postupně.

Mluvte o tom
Podělte se o zkušenosti s rodinou a kamarády. Co takhle zapsat se v posilovně na společné lekce nebo domluvit s kolegy, že přestanete kouřit všichni najednou? Když budete mít někoho, s kým se o úspěchy i problémy podělíte, nebude to tak náročné.

Nic si nevyčítejte
Nikdo není dokonalý. Zapamatujte si, že malé chyby při dodržování předsevzetí jsou normální a v pořádku. Nedělejte si nic z toho, že jste si dopřáli něco nezdravého nebo se ke cvičení celý týden nedostali. Podle odborníků trvá 21 dní, než se z nové aktivity stane zvyk, a 6 měsíců, než to bude součástí vaší osobnosti.

 

Řekněte si o pomoc 
Když si necháte pomoct od blízkých, uleví vám to od stresu, který mohou změny přinášet. Stačí, aby vás vyslechli. Ani vyhledat odborníky nemusí být od věci, chápou vše, co se s vámi děje a mohou nabídnout další kroky, jak postupovat.

Dieta bude příjemnější, když si ji zpestříte chutnými recepty, nemusí to být jen o sucharech a odříkání. Ochutnejte třeba šneky z tortilly s Toskánskou pomazánkou EasySandwich nebo sandwichem s avokádem a tuňákovou pomazánkou EasySandwich.

TIP NA RECEPTY: Šneci z tortilly (pinwheels)Sandwich s avokádem a rukolou