Je to zdravé a zadarmo

Pod pojmem pravidelného cvičení si většina lidí představí dřít v posilovně do roztrhání těla. Pokud vám to zní jako horor, nebojte, nejste v tom sami. Pravidelná péče o naši tělesnou schránku může být mnohem nenápadnější a přitom také účinná. Stačí si obout pohodlné boty. Nepotřebujete žádného spoluhráče ani drahou výstroj.

Ušel jsi dneska svoji dávku?

Pozitivní účinky chůze se začnou projevovat, pokud každý den ujdete alespoň 6000 kroků. Ideální je, abyste aspoň část týdne tuto krokovou porci ušli jako souvislou procházku svižnější chůzí. Představuje to vzdálenost zhruba 4,5 km. Podle statistik je většina našich cest autem nebo MHD do pěti kilometrů, takže se chůze nabízí jako ideální prostředek pro transport i fitness zároveň. Díky chytrým telefonům a fit náramkům můžete mít každý den přehled o tom, kolik kroků jste ušli a kolik pater jste vystoupali. 

Pro dobrý krevní oběh 

Chození vždycky bylo lidskou přirozeností. I dnes zůstává skvělou příležitostí pro setkávání s přáteli i objevování nových míst. Zdravotní pozitiva jsou nezanedbatelná.

1. I pro moderního člověka představuje nejpřirozenější cestu, jak dosáhnout váhového úbytku.

2. Snižuje riziko kardiovaskulárních nemocí, vzniku cukrovky druhého typu, osteoporózy i plochých nohou.

3. Velmi pozitivní vliv má na sexuální život u mužů i u žen.

4. Zásadně zlepšuje spánek, a to jak usnutí, tak kvalitu spánku.

5. Chůze má také překvapivý a dramatický vliv na psychiku – díky zvýšené produkci a uvolňování endorfinů v mozku. Ty snižují stres a pocity deprese.

Foto: Profimedia.cz