Když se vyrazíte na pár dní toulat do přírody, jídlo si musíte promyslet lépe než cokoliv jiného. Nechcete přece uprostřed lesa zjistit, že vám zbyla poslední müsli tyčinka nebo že dětem už po třetí za sebou mažete na chleba na taveňák. S dobrou přípravou si i mimo civilizaci můžete vykouzlit chutná jídla bez nutnosti táhnout s sebou celou spíž.

Před nákupem je potřeba dát dohromady počet lidí, délku výletu a také jeho náročnost. Jiný hlad bude po celodenním pochodu a jiný u rybníka. Samozřejmě také záleží na tom, jestli jedete autem nebo šlapete po svých se všemi zásobami na zádech. Pro jednoho se na den hodí 2500 až 4500 kalorií. Máte chladicí box? Také důležité. Na první dny si můžete vzít méně trvanlivé a čerstvé potraviny.  Když je ale víc než 30 stupňů, venku je můžete mít maximálně hodinu. Nakupte jídlo, které vám chutná, protože pobyt v přírodě se na experimentování s novými chutěmi zrovna nehodí.

Snídaně
Stejně jako doma záleží na tom, jestli musíte rychle vyrazit nebo se můžete v klidu najíst. Teplá ovesná kaše nebo omeleta totiž ráno nakopnou víc, než rohlík se salámem. Vajíčka zní jako riziko, když je ale před odjezdem rozklepnete do lahve a pak včas zpracujete, nemusíte se bát rozbití ani nevolnosti. Potěšíte i palačinkami z předchystaného těsta, které dovezete opět v lahvi.

Oběd
V teplém počasí není na příliš sytá jídla ani pomyšlení. Hustší polévka z kotlíku a sendvič přijdou vhod lépe. Dejte si do něj třeba Pražskou šunku Hamé a tvrdý sýr, který se nerozteče. Do wrapu pak třeba tuňákovou nebo fazolovou pomazánku EasySandwich s čerstvou zeleninou.

Svačina
Když přijde menší hlad, postačí sušené ovoce a oříšky. Děti by samozřejmě chtěly sladkosti, myslete ale na to, co se třeba s čokoládou nebo sušenkami v batohu a teple stane.

Večeře
Po dni plném zábavy a námahy je čas na odměnu ve formě dobrého jídla. Masožravci ocení konzervy a sklenice s dobrým masem. Už se nemusíte bát nekvalitních produktů, třeba Vepřové ve vlastní šťávě od Hamé obsahuje 90 procent masa. Dejte si ho k pečené bramboře a grilované zelenině.

Pečivo
Ke špekáčkům je chleba nepostradatelný, ve větším množství se ale pronese. Vyzkoušejte ho doplnit plackami všeho druhu, tortilly či pita chleby. Podle potřeby je rozpečete a uděláte s nimi mnohem větší parádu.

Pití
Voda je důležité, ale nezapomeňte i na jiné nápoje. V prášku, sirup nebo jako tabletka pomohou, až se vody přepijete.

Koření
Sůl a pepř jsou zásadní! Každé jídlo, i připravované venku na ohni si zaslouží dochutit, v malém množství můžete vzít i další oblíbená koření a omáčky.

Ovoce a zelenina
Sami víte, co vám mimo lednici a spíž vydrží nejdéle. Berte jablka, hrozny, mrkve, pro děti se zase hodí Ovocné přesnídávky Easyfruit. Pokud chcete ze zeleniny vařit, perfektní jsou fazole v plechovce nebo žampiony, když se houbaření nedaří.