Snažíte se před novou láskou ukázat v tom nejlepším světle, kupujete kvalitnější potraviny, vyvařujete a fastfood jde stranou. Necháte se pohostit i od něj a co je víc sexy, než když se muž umí otáčet v kuchyni. K tomu se u zamilovaných v těle ještě přihlásí o slovo hormon noradrenalin. Nejenže vyvolá euforii, závrať a pocit energie, ale podle vědců také umí u mnohých potlačit apetit. Tak nejenže se v romantickém omámení stravujete lépe, ale i méně.

Jenže co jde nahoru, musí i dolů, a tak i hladina noradrenalinu postupně klesne. A kila se začnou vracet.

Studie totiž dokázaly, že ve dvou se to lépe táhne i v přibírání. Kdy jíte ve společnosti někoho jiného a je jedno, v jakém je s vámi vztahu, můžete sníst až o 33 procent více, než když jste sami. I další vysvětlení je logické. Jakmile jste ve spokojeném vztahu, nepotřebujete “ulovit” nikoho jiného a tak trochu o přestanete dbát. Čokoláda sem, chipsy tam, a je zaděláno. Navíc přibírání je opravdu nakažlivé. Pokud žijete s někým, kdo se stravuje nezdravě a necvičí, máte tendenci skončit stejně. Vyskočit ráno z postele a jít běhat je také mnohem těžší, když vedle leží partner, který může dál spát. Randící ženy ve studii americké obezitologické společnosti během pěti let nabraly skoro 7 kilo, ty, které s partnerem bydlely, 8,1 kilo, a ty vdané dokonce 10,8 kg. Ještě horší zprávy dostaly páry ve šťastném manželství. Ti spokojení totiž přibírali společně a víc, kdežto ti, co zůstali hubení, byli na kraji rozvodu.

Jak ve vztahu nepřibrat
Pár kilo navíc samozřejmě nevadí, pokud už jde ale o zdraví, je čas zasáhnout. Musíte se k ní ale odhodlat oba.

Cvičení
Může to začít procházkou po večeři a skončíte u maratonu. Základem je začít něco dělat,  na kolo do parku, lekce tance, nakonec i cvičení podle videa v televizi může být zábava. Pokud ale máte sportovní aktivitu, které jste se věnovali ještě před vztahem, nevzdávejte se jí. Můžete k ní partnera přivést nebo ji mít jako čas pro sebe.

Domácí vaření
Omezte jídla v hospodách, restauracích a fastfoodech a raději si je připravujte sami. Mnohdy je tam totiž použito víc cukru, tuku a soli než je potřeba. Ušetříte a ještě strávíte příjemný čas u společného vaření.

Zdravé mlsání
Buďte silní a místo milovaných chipsů zakousněte zeleninu či ovoce.