Aby pitný režim nebyla nuda, pojďte si pohrát s čerstvým ovocem a sirupy. Osvěžující letní pití si s trochou fantazie vyčarujete sami doma.

S minimální námahou připravíte báječnou domácí limonádu – je to snadné a rychlé.

3 jednoduché limonády se sirupy Hamé

Malinová pusa

Polovinu červeného vodního melounu nakrájejte na kostky a podle možností a trpělivosti vypeckujte. Přihoďte hrst lístků čerstvé máty a několika pulzy rozmixujte. Přidejte 3 lžíce extra hustého malinového sirupu Hamé Sweet, promíchejte a můžete podávat. Koktejl bude ještě více osvěžující, když vypeckovaný meloun pořádně vychladíte v lednici.

Exotika z granátového jablíčka

Vymačkejte nebo odšťavte zrníčka z granátového jablka. Přidejte 3 lžíce extra hustého pomerančového sirupu Hamé Sweet, zakápněte citronem a rozlijte do sklenic s pár kostkami ledu. Podle chuti můžete přisladit třtinovým cukrem. Nakonec dolijte vodou nebo sodovkou.

Zázvorová kola

Menší kus zázvoru očistěte a nastrouhejte, zalijte čtvrt litrem horké vody a nechte alespoň 15 minut vyluhovat. Poté nálev sceďte a nechte vychladnout. Přilijte šťávu z poloviny citronu, 3 lžíce extra hustého kolového sirupu Hamé Sweet a doplňte ledově vychlazenou vodou nebo sodovkou. Na závěr vhoďte pár kostek ledu a nalijte do sklenic.