1. Je to zábava

Ano, máme samozřejmě naše české truchlosmutné Dušičky a určitě po vás nebudeme chtít, abyste se jich vzdali. V anglosaském světě je Halloween příležitost pro malé i velké obléknout se do kostýmu a vyrazit na párty. Příležitostí, kdy je v dospělém věku povoleno zabláznit si v převleku, věru není mnoho a plýtvat bychom jimi neměli.

2. Můžete se vyřádit v kuchyni

Strašidelná kuchyně inspirovaná morbidními artefakty nabízí nečekané možnosti vyřádit se. Kdy jindy byste se odhodlali vařit oranžový dip a nabírat si ho chipsy ve tvaru kostí? A to nemluvíme o muffinech s pavouky z černočerných pendrekových nití nebo třeba sušenkách připomínajících usekané prsty. Pěkně s mandličkou místo nehtu!  

3. Konečně se pustíte do dýní

Když už si ji přinesete domů a vydlabete na strašidelnou lucernu, nezbývá než oranžovou dužinu nějak zužitkovat. Inspirujte se naším přehledem dýní nebo rovnou receptem na skvělou polévku

4. Můžeme se skvěle bát 

Nemyslíme laciné čertíky z krabičky. Ani svítící dýně za oknem v dnešní době nikomu srst nenaježí. Ale takový dobrý hororový film ocení nejeden dospělý, tak proč si ho nedopřát.

A jak celé strašení vzniklo?

Vlastně to ani není americké - oslavy se datují do dob starých Keltů, kteří poslední říjnový večer slavili příchod nového roku. Hořely velké ohně a v magické temnotě se prolínal svět živých a mrtvých. Lidé se před zlými duchy schovávali do nejrůznějších převleků. S nástupem křesťanství byl původní keltský svátek Samhain nahrazený svátkem Všech svatých (All Hallows’). Lidová veselice se světly, převleky a magie tmy však přetrvaly i pod novým názvem Halloween.