Samozřejmě, že bez klasiky jako je mazanec nebo beránek to nejde, co takhle ještě vyzkoušet nějakou z našich sladkých jednohubek? S jednoduchými recepty uděláte velkou parádu, dobroty se budou líbit i chutnat a ještě něco bez problémů přibalíte na cestu.

Cupcakes
Tyto minidortíky jsme si tu už představili. Přímo vybízejí k velikonoční úpravě jak těsta, tak krému a zdobení. Zkuste třeba mrkvové těsto a krém z vaječného likéru.

Zajíčci
Z klasického kynutého těsta vykouzlí roztomilého zajdu i méně šikovný pekař. Stačí těsto rukou vytvarovat do delšího válečku, obtočit kolem kuličky těsta a konce překřížit jako ouška.

Sladké vejce
Obyčejná čokoládová vejce proměníte v delikatesu jako z bonboniéry úplně jednoduše. Smíchejte 220 gramů smetanového sýra s 120 ml kondenzovaného mléka a čajovou lžičkou vanilkového aroma. Odřízněte špičky z vajíček a “bílkovou” směsí je naplňte. Jako žloutky pak použijte směs z meruňkového džemu, másla a kapky pomerančového džusu.

Perníčky
I když jsou perníčky pro většinu symbolem Vánoc, hodí se i na Velikonoce. Vykrajovátka se vyrábějí ve všech myslitelných tvarech, najdete zajíčky, kohouta, i třeba kuřátka.

Minihnízda
Velký dojem na děti i dospělé uděláte, když si s přísadami trochu pohrajete. Rozpusťte 3 polévkové lžíce másla s 280 gramy bonbonů marshmallow a přisypte 150 gramů rýžových křupinek. Lepkavou směsi pak olejem namazanýma rukama natlačte do formy na muffiny. Nechte vychladit, vyjměte a ozdobte nastrouhaným kokosem obarveným na zeleno, miniaturními vajíčky a pod.

Hnízda budou chutnat i na druhý způsob. Kondenzované mléko smíchejte s bílkem, vanilkovým aroma a trochou soli. Přidejte strouhaný kokos, vytvarujte hnízda a pečte 17 až 20 minut na 160 stupňů. Po vychladnutí naplňte třeba lískooříškovým krémem a ozdobte čokovajíčky.

Mrkev nebo jahoda?
Roztomilé karotky, co chutnají jako jahody v čokoládě. Není to žádný zázrak přírody, ale vcelku jednoduché vaření. Jahody pokud možno ještě s lístečky namočte do rozpuštěné bílé čokolády s oranžovým potravinářským barvivem. Nechte zatuhnout v lednici a je to!

Zdobené sušenky
Vedle vajíček od slepice můžete s dětmi zdobit i tyto rychlé sušenky. Smíchejte 115 gramů másla s 200 gramy cukru, přidejte vejce, vanilkový extrakt, kypřící prášek, sůl a 260 gramů mouky.Těsto vyválejte a vykrájejte požadované tvary. Pečte 8 minut na 180 stupňů, zdobte až po úplném vychladnutí.