Uherské Hradiště
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek si nesmíte nechat ujít. Od 7. do 9. září bude připraven jarmark lidových řemesel, vystoupení folklorních souborů, tradiční hody s beranem a v sobotu velký krojovaný průvod od vinných sklepů v Mařaticích na hlavní náměstí. Komu to nestačí, může sledovat mistrovství Slovácka ve stloukání másla. Královské město také v rámci vinobraní nabízí bezplatné prohlídky památkových objektů.

Kuks
Vinobraní v areálu Kuks? Lepší už to být nemůže. Za vstupné 250 korun (v předprodeji do 6. září) dostanete 8. září sklenici k neomezené konzumaci ve vinných lázních, navštíví jarmark a hned několika koncertů. V ceně je i prohlídka Hospitalu, tu si ale musíte v den konání akce objednat na určitý čas. Kdo má raději procházky v přírodě, může zajít k legendárnímu Braunovu betlému vytesanému do kamenů. A když se vše podaří, poteče na kaskádovém schodišti od 13 hodin víno!

Kačina
Vinobraní na zámku Kačina je ve znamení hudby. 8. září se představí třeba kapela Buty, Orchestr Jaroslava Ježka nebo Janek Ledecký. Areál, který je s vinařstvím spjatý už 300 let, je rozdělen do několika částí a bude dost těžké vybrat, kam zrovna jít. Dvě podia, dětská, stage a zámek a jeho zahrada, od zmíněných koncertů, přes výstavy, loutkové divadlo až po ukázky dovedností jako je parkurové skákání, každý si přijde na své.

Znojmo
Znojmo pojalo vinobraní jako velkou historickou událost, která bude trvat od 14. do 16. září. Nenechte si ujít kostýmní průvod krále Jana Lucemburského, kterého se každý rok účastní přes 500 lidí! Ve městě najdete hned 12 různých scén, kde budou probíhat rytířské turnaje, šermířská vystoupení, ohňové show, koncerty a divadelní i taneční představení. Vstup na celý víkend stojí 350 korun, na místě 390.

Mělník
Město 14. až 16. září zažije už 80. ročník vinobraní. Ti, co chodí pravidelně ví, že ochutnávka burčáku se dá spojit se procházkou po historickém centru, kolem zámku s nádhernou vyhlídkou na soutok Vltavy a Labe. Za 200 korun na tři dny vás čekají dvě hudební scény, jedna dětská a jedna dobová. Tam uvidíte hudební vystoupení, šermířské souboje, ohňostroj i lasershow. Zabavíte se při kostýmovaném průvodu, na pouťových atrakcích, ale také třeba při prohlídce mělnického podzemí, které skrývá nejširší studnu v České republice.

Vinobraní na Grébovce
Dvoudenní akce je v metropoli rozdělena do dvou míst. V pátek 21. září se bude konat na Náměstí Míru, o den později v parku Grébovka nebo v Havlíčkových sadech. Tradiční vinobraní je letos věnováno oslavě 100 let republiky a v rámci toho se můžete těšit na koncerty Anny K či Tonyi Graves. Budete moci ochutnat burčák z historických vinic a shlédnout ukázky dobových řemesel a podívat se do Gröbeho vily.

Velké Žernoseky
Tradice se ve vinařské vesnici udržuje s přestávky už od 2. světové války. Největší místní kulturní akce probíhá 21. a 22. září a celá rodina se může těšit na průvod s Bakchusem, králem a královnou, dobová a folková představení, dražbu obrovských hroznů a závěrečný ohňostroj u přívozu.

Drholec
Na jižní Moravě vás 22. září uvítá 20 otevřených sklípků a historický průvod, kterým kolem nich projde. Samozřejmostí je degustace burčáku a vína a návštěvníky pobaví cimbálová muzika soutěže a vystoupení dětských folklorních souborů. Od 20. hodin se pak místním kulturním domě bude konat zábava.