1. Den začíná snídaní a naše vaječná terapie také – na obligátní krajíc chleba s máslem tentokrát všichni členové rodiny povinně dostanou plátky vajíčka. Sluší jim to se špetkou soli a pažitkou, může se přidat i nakládaná paprika nebo plátek šunky.

2. Dětem do školy připravte tuňákový salát s kukuřicí a nasekaným vajíčkem. Místo housky je naplňte do tortillových wrapů nebo pita chlebů a budete mít jistotu, že tentokrát ve školní tašce nebude bloudit žádný zapomenutý svačinový pohrobek.

3. Oběd je skvělá příležitost pro zeleninový salát – vyzkoušejte náš snadný recept (pozn.: prolink na tuňákový salát z dubna) s vajíčkem a vynikající zálivkou. Lehké jídlo, které díky filetům z tuňáka zároveň zasytí. 

Vajíčka v ošatce zdárně ubývají. Můžete se pustit do odpoledních chuťovek a odstartovat vajíčkový countdown. Blížíme se do finále!

4. Odpolední svačinka se nese ve znamení pomazánek. Nastrouhejte vejce nebo je nasekejte najemno, smíchejte s tvarohem a zakápněte trochou olivového oleje. Přidejte lžičku hořčice a je hotovo. Zkuste pomazánku tentokrát nemazat na chleba, ale nabírejte ji nakrájenou syrovou zeleninou.

5. K večeři si naordinujte vajíčkový salát. Majonézovou klasiku okořeňte čerstvou řeřichou a kyselé okurky nahraďte pořádnou dávkou kaparů. Pak už stačí jenom nasekaná cibulka a hořčice pro doladění chuti.

6. Odlehčenou variantu vytvoříte z ředkviček – celý svazek očistěte a nastrouhejte najemno. Přidejte nasekanou jarní cibulku, dvě vajíčka, tvaroh a pak už stačí jen trochu soli a bílého pepře.

7. Pro večerní návštěvu nebo jen tak na mlsání si připravte plněná vajíčka. Překrojte vajíčka napůl a žloutek ušlehejte s lučinou nebo taveným sýrem. Další už je na vás – přidejte jemně nakrájenou šunku a jarní cibulku, sardelky nebo křenové máslo.

Hotovo! Už zbývají jenom čokoládová vajíčka, takže po vaječné hostině může přijít ta čokoládová. Nalámané čokoládové figurky přisypejte do snídaňového müsli nebo porce bílého jogurtu. Zapečte je do jednoduchého piškotu, cookies nebo zkuste muffiny s překvapením podle našeho receptu.