Aby tělo dobře fungovalo, musí být v pořádku váš imunitní systém. Ten potřebuje pravidelný přísun vitaminů a minerálů. Zároveň by také byl vděčný za dostatek pohybu a žádný stres. Pojďme se teď zaměřit na to, které potraviny nám teď na podzim pomohou posílit obranyschopnost.

Jídla s vysokým obsahem bílkovin – Vhod přijdou rostlinné i živočišné bílkoviny. Takže uděláte určitě dobře, když si naložíte třeba tuňákový salát s obřími máslovými fazolemi podle našeho receptu.

Vitaminy – Superpotraviny s vysokým obsahem vitaminu C jsou kiwi a citrusové plody. Hitem poslední doby je také rakytník řešetlákový a kustovnice čínská. Limety, zázvor a zelí v tomto podzimním salátu se bezpečně postarají o pořádný vitaminový nášup. 

Minerály – Dobrým zdrojem jsou ryby, drůbež, mléčné výrobky, luštěniny, listová zelenina nebo ořechy. 

Chřipka, nebo nachlazení – poznáte rozdíl?

K běžným příznakům chřipky patří horečky, kašel, bolesti svalů a kloubů, bolesti hlavy, celková slabost a velká únava. Viry běžného nachlazení se projevují záněty sliznic nosu a hrdla. Většinou přinášejí rýmu, kašel nebo bolest v krku. Může se objevit i mírně zvýšená teplota. Obě onemocnění se obvykle rozvinou během jednoho až tří dnů po infikaci, odeznít mohou až po deseti až čtrnácti dnech.

zdroj: Profimedia.cz