7 tipů, jak se projíst do zmrzlinového ráje

1. Zmrzlinové sendviče – vyrobte si dokonalou zmrzlinovou slast. Stačí nechat zmrzlinu 10 minut povolit při pokojové teplotě a naplnit mezi oblíbené sušenky – máslové si rozumí s čokoládovou příchutí, vanilkové s jahodovou a vanilkovou zmrzlinu naplňte mezi sušenky s kousky čokolády.

2. Poháry horké i studené – zkombinujte do poháru zmrzlinu a skvělou novinku – ovocnou omáčku HOT Fruit Hamé Sweet. Můžete ji mlsat zastudena i ohřátou a vybírat mezi malinami, jahodami, višněmi a broskvemi.

3. Semifreddo – v doslovném překladu znamená „napůl studené“ a přesně to od této italské polozmrzliny můžete očekávat – sice to pořád je mrazený smetanový krém, ale je vláčnější než klasická zmrzlina.

4. Domácí zmrzlina – pořád nemůžete v obchodě natrefit na svoji zmrzlinovou favoritku? Vyrobte si ji doma! Náš recept je supersnadný – stačí smíchat smetanu, cukr, oblíbené ovoce a šup do mrazáku.

5. Mrazené ovoce – jednoduše napíchněte ovoce na špejli, obalte v rozpuštěné čokoládě a nechte zmrazit. Ideální je banán nebo jahody. Máte další domácí zmrzlinu, a když přidáte Hot Fruit Hamé Sweet, budou vaše chuťové pohárky zpívat oslavné ódy.

6. Ledová káva – studená klasika s našlehaným mlékem je fajn, ale kopeček zmrzliny udělá z obyčejného kafe báječné pochutnání.

7. Mléčný koktejl se zmrzlinou – americká klasika a letní pohoda na jedno zapnutí mixéru. Základem je mléko a porce zmrzliny, za další přidané suroviny budete mít body navíc. Použijte třeba čerstvé ovoce, sirup, kousky čokolády nebo šlehačku.