Zní to trochu jako nadsázka, ale rozhodně to není přehnané tvrzení. Hladové děti se špatně soustředí a ty, které se nacpou rychlými cukry z čokolád a sladkostí, budou zase roztěkané. Ani jedna skupina si z výkladu moc pamatovat nebude.

3 kroky k dobré svačině

Neznamená to, že bystě měli na sacharidy zanevřít. Děti je potřebují, aby jejich mozek měl sílu dobře pracovat. Připravte jim je ale ve vhodné podobě, kdy přeslazené tyčinky nahradí pečivo, cereálie nebo ovoce. 

Dále musí dobrá svačina osahovat také zdroj bílkovin. Kvalitní šunka nebo lučina nezklame, ale klidně udělejte i pomazánku z luštěnin, které jsou bohatým zdrojem rostlinných bílkovin. Na doplnění je ideální ovoce nebo zelenina, které dodají vlákninu

5 tipů na svačiny, které se budou dětem líbit

Děti jsou ti nejkritičtější strávníci. Z jejich pohledu svačina plní další funkce než jenom zahnat hlad. Hlavně musí pěkně vypadat, aby obstála kritickému hodnocení spolužáků a zabodovala ve třídní burze svačin. Chutné a zajímavě servírované svačiny skórují nejvíc!

  • Tuňákový wrap dokonale splňuje požadavky na moderní svačinu. Plněnou tortillu znají děti z fastfoodů a zdravé tuňákové maso je oblíbené i u dětí. Balení vypadá křehce, ale máme otestováno, že v krabičce bez problémů zvládne cestu školní taškou.
  • Na domácí müsli tyčinky stačí jenom promíchat směs, dobře upěchovat a nakrájet. Děti si je mohou zabalit podle vlastního gusta a do školy vzít pár navíc pro spolužáky. Přibalte jim jogurtový nápoj a čerstvé ovoce a máte ideální svačinu. 
  • Upečte si doma oříškovou granolu a zabalte ji dětem s jogurtem jako svačinu. Větší kousky mohou uzobávat i jako sušenky.
  • Tvarohový krém s ovocem je další svačina, která se domů vracet nebude. Naplňte ho do uzavíratelného plastového kelímku a nezapomeňte přibalit lžičku. 
  • Plněný rohlík je klasika, ovšem ne když ho nebudete krájet, ale vydlabete střídku. Naplňte zeleninou a pomazánkou podle našeho receptu a děti nenápadně dostanou další porci ryby, ani nebudou vědět jak.

Foto: Profimedia.cz