Muffinová forma je skvělý pomocník. Pokud ji doma máte, nenechte ji zahálet. A jestli ji ještě nemáte, přestaňte marnit čas přemýšlením, jak bez ní udělat souměrné muffiny. Stejně to nejde. Raději vám ukážeme, co všechno se v ní dá upéct. Muffiny jsou totiž jenom začátek. 

1. Muffiny s kousky čokolády a sladkým středem se těžko někdy omrzí, protože podle základního receptu můžete udělat nespočet variant. Místo čokolády dejte třeba čerstvé maliny nebo oříšky a do středu vmáčkněte kousek čokolády.

2. Zmrzlina v muffinu jako dezert překvapí. Muffiny upečte podle základního receptu bez příchutí, vydlabejte střed a naplňte kopečkem oblíbené zmrzliny. 

3. Slané muffiny se sýrem a špenátem jsou nadýchané díky podmáslí. Obstojí jako lehká večeře i netradiční svačina do školy.

4. Jahodové cupcakes s čepicí našlehaného krému jsou v podstatě noblesní příbuzní klasických muffinů. Díky papírovému košíčku a formě budou jeden jako druhý. 

5. Bramborová mini frittata nabízí tradiční španělskou omeletu v překvapující miniverzi. Malé porce oceníte například při přípravě občerstvení na oslavu nebo setkání s přáteli. 

6. Malé paštikové dortíky s tymiánem jsou další kandidát na zajímavé občerstvení, když chystáte domácí sešlost. Překvapí netradiční chutnou kombinací s pomerančovým želé. 

7. Ovocný led se v muffinové formě připraví jedna radost. Větší formát oceníte hlavně do džbánků. Inspirujte se naším receptem na dětskou limonádu.   

8. Mini porce sekané, které vypadají skoro jako bábovičky, budou milovat hlavně děti. V našem receptu jsme ji připravili z hovězího masa s parmazánem. Aby se porce sekané snadněji vyklopily, můžete formu vyložit plátky slaniny.

9. Vegetariánské minilasagně uspokojí i ty, kteří maso nemusí tak často nebo raději vůbec. 

10. I domácí voskovky zvládnete vyrobit s muffinovou formou. Budou netradičně kulaté, což se bude dětem líbit. Staré a polámané voskovky svlékněte z papírového obalu, nalámejte na malé kousky a nasypejte do muffinové formy. Zhruba 10 minut krátce zapečte v troubě rozehřáté na 140 stupňů. Před použitím nechte důkladně vychladnout. 

Vaše nápady na pečení i tvoření dokonale splní muffinová forma Tescoma