Možná je součástí celého jejich půvabu i to, že v létě se jí lehce, nikdo nechce trávit moc času v kuchyni a hlavně se to všechno zase až tak moc neřeší. Čerstvého ovoce máme plnou zahradu nebo je snadno ke koupení, bylinky krásně voní, a tak každoročně nostalgicky objevujeme, že v jednoduchosti je krása.

1. Ovocné knedlíkyKnedlíky jsou bezkonkurenčně letní jednička. Použijte kterékoli zralé ovoce. Může být schované uvnitř anebo svařené na ovocnou omáčku, kterou knedlíky přelijete. 

2. Koprová omáčka – Dětská láska i postrach školní kuchyně. Když se ale udělá dobře, je klasická koprovka opravdová lahůdka. Zkuste ji podle osvědčeného receptu.

3. Lívance a palačinky – Marmeládová slast nebo fialové orgie s rozmačkanými borůvkami. Pokud nemáte vlastní recept, inspirujte se třeba u nás. 

4. Chleba s máslem a pažitkou – Dejte si záležet na surovinách a získáte půvab prostých chutí dotažený k dokonalosti. 

5. Lečo nebo jeho francouzský bratranec ratatouille a sicilská sestřenka caponata – Nádherně zralá zelenina podušená do křehka. 

6. Nové brambory s tvarohem posypané čerstvou natí mladých cibulek – Pokud máte zásobenou zahrádku, stačí vám jen sklidit záhony a uvařit. Nebo zaběhněte na farmářský trh a přípravy jsou hotové.

7. Okurkový salát – Klasika nedělního oběda dostává v poslední době novou podobu a říkáme jí studené polévky. Zkuste třeba okurku s jogurtem a česnekem jako tarator či tzatziky. Nebo podle našeho receptu s avokádem a podmáslím.

8. Opečené špekáčky – Táboráková romantika zakletá do jediného kousku uzeniny. Když se vám povedou najít ty pravé, hýčkejte si svého řezníka. Zaslouží si to. 

9. Těstoviny – Jsou lehké a rychlé, pro léto prostě ideální na kterýkoli způsob. Pšeničné i rýžové jsou skvělé i zastudena v salátech.

10. Bublanina a ovocné koláče s drobenkou – Sladká tečka a dokonalý způsob, jak se vypořádat s letní úrodou. A pokud už je sklizeno, klidně udělejte bublaninu i s marmeládou. Funguje to skvěle!