Uzobávání k televizi

Snídaně s dopolední svačinou a obědem by měly představovat větší polovinu celodenního jídla. Když se dobře najíte, bude vám stačit menší večeře a nebudou vás po večerech honit chutě. Pokud přijdou, vyžeňte ze spíže smažené chipsy a připravte si něco zdravějšího.

  • Avokádové guacamole neudělá ostudu na žádné pořádné párty a zároveň splňuje dietní nároky na jedničku. Dejte si ho samotné nebo s nakrájenou zeleninou. Zdravé tuky v avokádu pomohou udržet vyrovnanou hladinu cukru v krvi a zbaví vás chuti na sladké. Připravit guacamole zabere chvilku, ale bohatě postačí, když si avokádo posypete mořskou solí a přidáte trochu chilli lupínků.
  • Zeleninové lupínky přijdou vhod, pokud potřebujete něco křupat. Rozeberte na lupínky růžičkovou kapustu, zakápněte trochou olivového oleje a posypejte krystaly mořské soli. Stačí 10 minut ogrilovat v troubě a můžete křupat snack plný vlákniny.

Zdravá svačina

Malé jídlo mezi chody rozhodně není přežitek. Pokud má tělo fungovat a nemučit vás chutěmi, musíte mu dopřát přísun vlákniny a energie i mezi jídly.

  • Ovocné smoothie je dobré jako snídaně i jako svačina. Do práce si ho nalijte do přenosného kelímku a svačina na cestu je na světě. Zkuste také oblíbené zelené smoothie
  • Chia pudink skvěle využívá schopnosti chia semínek absorbovat velké množství vody. Proto jsou semínka skvělým pomocníkem při hubnutí, protože nabobtnají a navozují pocit plnosti. Potřebujete jen najít osvědčený postup, který dobře funguje, a chutné suroviny. Vyzkoušejte náš recept s kokosovým mlékem. 

Sladké hříchy

I když se snažíte sebevíc, mlsné chutě se mohou vždycky objevit. Tentokrát vás ale nezastihnou nepřipravené.

  • Kešu oříšky s javorovým sirupem dokonale zaženou hlad i touhu na sladké. Přírodní kešu promíchejte s javorovým sirupem a orestujte do zlatohněda na pánvi nebo v troubě. Na jeden hrnek oříšků použijte jednu lžíci sirupu. Můžete dochutit špetkou skořice.
  • Supertmavá čokoláda je sen každého dietáře. Dejte si, jen musíte dodržet dvě podmínky - musí to být opravdu jen jeden čtvereček a čokoláda musí mít minimálně 70 % obsahu kakaové hmoty. Čím více, tím lépe.

Záchrana před vlčím hladem

Oříšky jsou skvělý pomocník proti velkému hladu, který přijde bez varování a donutí vás sníst první nezdravou věc, kterou potkáte. Pro takové momenty si připravte malou krabičku nebo sáček s oříšky. Obsahují velký podíl bílkovin, které pomohou zahnat hlad. Že u oříšků se nemusíte bát ani tuků, si přečtěte zde.