Vaříme s profíkem • Biskupský chlebíček

  Biskupský chlebíček

  Bohaté žloutkové těsto s kousky rozinek a kandovaného ovoce a navrch vrstva čokoládové polevy. To je slavnostní dezert zvaný biskupský chlebíček, kterému přísluší čestné místo na vánočním stole i mezi legislativními kuriozitami. Ve Velké Británii je totiž stále v platnosti dávné nařízení, že biskupský chlebíček je zakázáno jíst na Boží hod vánoční!

 • Slepované půlměsíčky s mandlovým těstem

  Slepované půlměsíčky s mandlovým těstem

  Pečené - nepečené jako chytrá horákyně je toto pečivo s krásnou polevou. Spodní vrstva je z pečeného těsta, horní plátek je z domácí mandlové hmoty. Pohromadě je drží skvělá zavařenina a bílá poleva. Jestli hodláte letos na Vánoce zkusit nový zajímavý druh, je toto rozhodně dobrá volba.

 • Medové perníčky s povidly a rumovou polevou

  Medové perníčky s povidly a rumovou polevou

  Bez perníčků by nebyly české Vánoce. Vyzkoušejte voňavé vánoční perníčky s ještě voňavější polevou podle našeho receptu, které jsou měkké už po upečení.

 • Dýňový koláč s brusinkami

  Dýňový koláč s brusinkami

  Zkuste letos dýni nasladko a upečte si zářivý americký koláč. V jednoduchém korpusu voní oříšky a rum a na polevu jsme použili brusinky. Učiněný svátek podzimních chutí!

 • Plněný rohlík s makrelovou pomazánkou

  Plněný rohlík s makrelovou pomazánkou

  Nápadů na zábavné svačinky není nikdy dost. Překvapte děti netradičně vydlabaným rohlíkem a naplněným chutnou pomazánkou.

 • Bezlepkové borůvkové sušenky z mandlové mouky

  Bezlepkové borůvkové sušenky z mandlové mouky

  Kdo říká, že si bez lepku nepochutnáte na pečivu? Jen potřebujete opravdu dobrý recept, aby těsto drželo pohromadě. Tento je otestovaný a není složitý. I vaše sušenky se povedou krásně voňavé a křehké.

 • Vegetariánské chilli con carne s opečenou polentou

  Vegetariánské chilli con carne s opečenou polentou

  Sympatická obměna klasického receptu tentokrát uspokojí vegetariány. Bude vám chutnat s rýží i s trochu netradiční, ale zato lahodnou a sytou polentou.

 • Meruňkové mřížkové minikoláčky

  Meruňkové mřížkové minikoláčky

  Džemy a mřížkové koláče jsou letní klasika. Vyzkoušejte náš recept už teď, protože až se rok přehoupne k vánočnímu pečení, budete se k nim chtít vracet. Tyto zaplétané miniatury jsou možná trochu pracnější, ale rozhodně velmi efektní a nádherně jemné.

 • Zapečené zelené papriky s kukuřičným rizotem

  Zapečené zelené papriky s kukuřičným rizotem

  Také vám se stoupající teplotou klesá chuť na těžká jídla? Potom je nejvyšší čas přepnout se do „italského“ režimu a povolat do jídelníčku zeleninu a rýži. Opravdové italské rizoto se nikdy nepřejí a díky našemu receptu si ho můžete připravit i doma.

 • Domácí müsli tyčinky

  Domácí müsli tyčinky

  Nejlepší svačinka je od maminky. A ještě lepší je ta, kterou děti pomohou připravit. Nebojte se a pusťte je do kuchyně. Vychováte další generaci kuchařů, kteří vám budou s láskou připravovat nedělní snídaně do postele.


Nahrávám
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace