Vaříme s profíkem • Biskupský chlebíček

  Biskupský chlebíček

  Bohaté žloutkové těsto s kousky rozinek a kandovaného ovoce a navrch vrstva čokoládové polevy. To je slavnostní dezert zvaný biskupský chlebíček, kterému přísluší čestné místo na vánočním stole i mezi legislativními kuriozitami. Ve Velké Británii je totiž stále v platnosti dávné nařízení, že biskupský chlebíček je zakázáno jíst na Boží hod vánoční!

 • Slepované půlměsíčky s mandlovým těstem

  Slepované půlměsíčky s mandlovým těstem

  Pečené - nepečené jako chytrá horákyně je toto pečivo s krásnou polevou. Spodní vrstva je z pečeného těsta, horní plátek je z domácí mandlové hmoty. Pohromadě je drží skvělá zavařenina a bílá poleva. Jestli hodláte letos na Vánoce zkusit nový zajímavý druh, je toto rozhodně dobrá volba.

 • Trhací chleba s rajčatovým dipem

  Trhací chleba s rajčatovým dipem

  Sdílet dobré jídlo s přáteli je super. Počkejte ale, co s vámi udělá, až se někdo pokusí vyfouknout vám před nosem ten nejlepší kousek. Přesně ten, kde je nejvíc roztaveného sýru a česnekového másla. Dokonalý test přátelství. Jenže zkuste našemu chlebu odolat, když to tak zábavně vypadá a navíc je to obratem hotové!

 • Medové perníčky s povidly a rumovou polevou

  Medové perníčky s povidly a rumovou polevou

  Bez perníčků by nebyly české Vánoce. Vyzkoušejte voňavé vánoční perníčky s ještě voňavější polevou podle našeho receptu, které jsou měkké už po upečení.

 • Dýňový koláč s brusinkami

  Dýňový koláč s brusinkami

  Zkuste letos dýni nasladko a upečte si zářivý americký koláč. V jednoduchém korpusu voní oříšky a rum a na polevu jsme použili brusinky. Učiněný svátek podzimních chutí!

 • Plněný rohlík s makrelovou pomazánkou

  Plněný rohlík s makrelovou pomazánkou

  Nápadů na zábavné svačinky není nikdy dost. Překvapte děti netradičně vydlabaným rohlíkem a naplněným chutnou pomazánkou.

 • Bezlepkové borůvkové sušenky z mandlové mouky

  Bezlepkové borůvkové sušenky z mandlové mouky

  Kdo říká, že si bez lepku nepochutnáte na pečivu? Jen potřebujete opravdu dobrý recept, aby těsto drželo pohromadě. Tento je otestovaný a není složitý. I vaše sušenky se povedou krásně voňavé a křehké.

 • Vegetariánské chilli con carne s opečenou polentou

  Vegetariánské chilli con carne s opečenou polentou

  Sympatická obměna klasického receptu tentokrát uspokojí vegetariány. Bude vám chutnat s rýží i s trochu netradiční, ale zato lahodnou a sytou polentou.

 • Dančí svíčková

  Dančí svíčková

  Až vyzkoušíte svíčkovou ze zvěřiny, věřte tomu, že nebudete chtít jinou! Daňčí maso je křehoučké a dá se sehnat ve specializovaných obchodech. Můžete ho nahradit i srnčím, které je ale méně aromatické. Kupované mladé maso může rovnou na pekáč a příprava je ještě jednodušší než u klasické nakládané svíčkové.

 • Studená polévka z červené řepy s koprovým olejem

  Studená polévka z červené řepy s koprovým olejem

  Studená polévka z červené řepy je velmi populární v sousedním Polsku, kde si bez ní léto nedovedou představit. My jsme přidali zelená jablka a sladký ananasový džus, který dokonale vyváží navinulou chuť naložené řepy. Spolu s kozím sýrem a koprovým olejem tvoří dokonalou chuťovku pro předkrm nebo malé občerstvení.


Nahrávám
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace