1. Muffiny na všechny způsoby děti milují a nemusí být vždycky jen sladké. Upečte si společně tyto slané muffiny se šunkou a sýrem a klidně do nich přidejte to, co dětem chutná.

2. Tortillové zapečené košíčky jsou hotové raz dva. Dává se do nich skoro totéž jako mezi dva chleby, ale dětem budou rozhodně připadat zajímavější. Jak na to, najdete tady.

3. Mixované smoothie je chytré řešení pro měkké ovoce, kterému natřásání ve školní tašce nedělá vůbec dobře. Recept na sladké meruňkové najdete zde a tady recept na osvěžující zelené smoothie.

4. Úplně jiný svačinový rohlík vám pomůžeme připravit v tomto receptu. Můžete ho nakrájet na plátky anebo překrojit na poloviny. Ať si školák sám řekne, jak se mu to bude líbit.

5. Plněné wrapy jsou mezi dětmi hodně oblíbené. Když je pevně zamotáte a šikovně zabalíte do ubrousku, přežijí cestu do školy bez úhony. Návod si nastudujte zde.

6. Domácí müsli tyčinky jsou překvapivě jednoduché a směs zvládnou umíchat děti samy. Potřebuje ale uležet aspoň jeden den, a tak ji raději připravujte den předem.

7. Tvarohový krém s ovocem podle tohoto receptu snadno připravíte do uzavíratelné plastové misky.

8. Pomazánky jsou základ všech školních svačin a receptů nikdy není dost. Kromě klasické paštikové máme tip na krásně zelenou hráškovou, pomazánku se špenátem a kukuřicí a oblíbenou rybičkovou

9. Linecké smajlíky budou děti milovat. Když k nim přidáte jogurtový nápoj a ovoce, může se projednou nad touto sladkou svačinou přimhouřit oko.

10. Jablkové růžičky vypadají nádherně a jsou mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát. Recept s podrobným návodem najdete zde. Protože to bude jasný favorit na třídní burze svačin, zabalte jich dětem na svačinu trochu víc, ať je mohou vyměňovat.

11. Pudink jako svačina do školy? Proč ne! Stačí mít jen vhodné nádoby, do kterých můžete udělat například výborný a super zdravý pudink s chia semínky.